Resultat Damer

                   Slaggolf 17/7

A-klassen

1:a Ulla Svensson 55 poäng

2:a Britt-Marie Branting 45 poäng

3:a Rene'e Walter 35 poäng

4:a Gunnel Gadomski 25 poäng

5:a Monica Axelsson 15 poäng

6:a Monica Svensson 5 poäng

Övriga 1 poäng

B-klassen

1:a Birgitta Nilsson 55 poäng

2:a Solveig Svalberg 45 poäng

3:a Marita Fischerström 35 poäng

4:a Kerstin Langborg 25 poäng

5:a Lena Eriksson 15 poäng

6:a Kristina Wastensson 5 poäng

Övriga 1 poäng

 

             Slaggolf från gul tee 10/7

A-klassen

1:a Britt-Marie Nilsson 55 poäng

2:a Monica Axelsson 45 poäng

3:a Monica Svensson 35 poäng

4:a Ulla Svensson 25 poäng

5:a Sonja Jonasson 15 poäng

6:a Eva Tessem 5 poäng

Övriga 1 poäng

B-klassen

1:a Kristina Wastensson 55 poäng

2:a Birgitta Nilsson 45 poäng

3:a Ire'ne Söderberg 35 poäng

4:a Lena Eriksson 25 poäng

5:a Solveig Svalberg 15 poäng

6:a Ingela Öhrberg 5 poäng

Övriga 1 poäng

                  Tre klubbor 3/7 

1:a Monica Svensson 60 poäng

2:a Amie Hemmen 55 poäng

3:a Sonja Jonasson 50 poäng

4:a Ulla Svensson 45 poäng

5:a Britt-Marie Nilsson 40 poäng 

6:a Margit Unnefeldt 35 poäng

7:a Eva Tessem 30 poäng

8:a Monica Axelsson 25 poäng

9:a Maarit Bladh 20 poäng

10:a Kristina Wastensson 15 poäng

11:a Britt Åberg 10 poäng

12:a Anna-Liisa Paananen 5 poäng

Övriga 1 poäng

                     Slaggolf 26/6  

A-klass

1:a Ulla Svensson 55 poäng

2:a Britt-Marie Branting 45 poäng

3:a Kerstin HammarbergBengtsson 35 poäng

4:a Anna Eriksson 25 poäng

5:a Britt -Marie Nilsson 15 poäng

6:a Anna-Liisa Paananen 5 poäng

Övriga 1 poäng

B-klass

1:a Ire'ne Söderberg 55 poäng

2:a Kerstin Langborg 45 poäng

3:a Solveig Svalberg 35 poäng

4:a Maija Häggblom 25 poäng

5:a Eva Norberg 15 poäng

6:a Ewa Isaksson 5 poäng

Övriga 1 poäng

       Midsommartävlingen "Valsen" 19/6

1:a Lag Monica Svensson, Maarit Bladh, Gun-Marie Lucic får 45 poäng var.

2:a Lag Amie Hemmen, Lotta Becker, Lena Svedvik får 35 poäng var.

3:a Lag Ulla Svensson, Ewa Magnusson, Maija Häggblom får 25 poäng var.

4:a Lag Rene'e Walter, Kerstin Langborg, Ire'ne Söderberg får 15 poäng var.

Övriga får 1 poäng var

 

                   Slaggolf 12/6

A-klass

1:a Monica Svensson 55 poäng

2:a Ire'ne Johanson 45 poäng

3:a Ulla Svensson 35 poäng

4:a Eva Tessem 25 poäng

5:a Margon Berglund 15 poäng

6:a Mariane Orlando 5 poäng

Övriga 1 poäng

B-klass

1:a Marita Fischerström 55 poäng

2:a Britt Åberg 45 poäng

3:a Solveig Svalberg 35 poäng

4:a Lena Eriksson 25 poäng

5:a Maija Häggblom 15 poäng

6:a Ire'ne Söderberg 5 poäng

Övriga 1 poäng

 

              Damernas flaggolf 5/6

1:a Anna-Liisa Paananen 60 poäng

2:a Maarit Bladh 55 poäng

3:a Rene'e Walter 50 poäng

4:a Ingegerd Hålle'n 45 poäng

5:a Marita Fischerström 40 poäng

6:a Kristina Wastensson 35 poäng

7:a Anna Eriksson 30 poäng

8:a Eva Envall 25 poäng

9:a Monica Axelsson 20 poäng

10:a Sonja Jonasson 15 poäng

11:a Lotta Becker 10 poäng

12:a Ire'ne Johanson 5 poäng

Övriga 1 poäng

 

                     Slaggolf 29/5

A-klass

1:a Ire'ne Johanson 55 poäng

2:a Agneta Björkman 45 poäng

3:a Eva Envall 35 poäng

4:a Amie Hemmen 25 poäng

5:a Margon Berglund 15 poäng

6:a Eva Tessem 5 poäng

Övriga 1 poäng

B-klass

1:a Agneta Landmark 55 poäng

2:a Marita Fischerström 45 poäng

3:a Solveig Svalberg 35 poäng

4:a Ire'ne Söderberg 25 poäng

5:a Margit Unnefeldt 15 poäng

6:a Lena Eriksson 5 poäng

Övriga 1 poäng

 

                     Slaggolf 22/5

A-klass

1:a Anna Eriksson 55 poäng

2:a Kristina Wastensson 45 poäng

3:a Ire'ne Johanson 35 poäng

4:a Agneta Björkman 25 poäng

5:a Ulla Svensson 15 poäng

6:a Birgitta Nilsson 5 poäng

Övriga 1 poäng

B-klass

1:a Solveig Svalberg 55 poäng

2:a Agneta Landmark 45 poäng

3:a Marita Fischerström 35 poäng

4:a Maija Häggblom 25 poäng

5:a Lena Eriksson 15 poäng

6:a Mariane Orlando 5 poäng

Övriga 1 poäng

 

                Greensome 15/5  

1:a Lag Ulla Svensson och Berit Naumark 55 poäng var

2:a  Lag Irene Johanson och Sonia Clason 45 poäng var

3:a Lag Ebon Ledin och Marita Fischerström 35 poäng var

4:a Lag Maarit Bladh och Eva Tessem 25 poäng var

5:a Lag Amie Hemmen och Agnetha Björkman 15 poäng var  

6:a   Lag Kerstin Hammarberg B. och Margit Unnefeldt 5 poäng var.

Övriga deltagare får 1 poäng var.